Grupa 4-latki „Motylki”

Poznajemy dwie nowe zabawy z projektu „Zabawy podwórkowe”:” Król Lul” oraz „Zabawa w gumę” 🤗

"Zimowa" zabawa matematyczna❄⛄.

„Motylki” mogły poćwiczyć chwytanie małych przedmiotów przy użyciu chwytu pęsetowego wzmocnić napięcie mięśniowe dłoni, rozwijać koordynację wzrokowo- ruchową. Zadaniem dzieci było przenoszenie elementów z jednej tacy na drugą za pomocą klamerek. Zabawę urozmaicaliśmy instrukcją np. przełóż tyle piórek, pianek, płatków śniegu itp. ile wyrzuciłeś oczek na kostce😊🤗

"Dzień Babci i Dziadka"

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia…” 👵🏻❤️👨🏼‍🦳
„Motylki” po raz pierwszy wystąpiły „na żywo” przed swoimi ukochanymi Dziadkami. Było to dla nich wielkie przeżycie.
Przedszkolaki zaprezentowały przedstawienie „W Aniołkowie”. Z wielkimi entuzjazmem recytowały też wierszyki i śpiewały piosenki dla swoich Babć i Dziadków. Po zakończonej części artystycznej dzieci wręczyły Dziadkom prezenty, a zgromadzeni goście zostali zaproszeni do poczęstunku.
Dziękujemy bardzo za tak liczne przybycie Seniorów. Był to dla nas wszystkich dzień pełen radości i wielu wzruszeń. 🥰🥰

Przygotowania do święta Babci i Dziadziusia
Świąteczny występ "W aniołkowie"
Finał akcji "Świąteczna zbiórka"🎄🎅

Grupę „Motylków” odwiedzili żołnierze z 18 Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach, którzy przybyli po dary zebrane w naszym przedszkolu podczas charytatywnej akcji „Zbiórka zabawek”.
Zabawki i artykuły szkolne zostaną przekazane dla dzieci z ubogich rodzin, domów dziecka oraz małoletnich pacjentów placówek medycznych w Siedlcach🎁
Przy okazji świątecznej zbiórki zrealizowaliśmy kolejny etap projektu o Kici Koci – ” To moje”, dzięki któremu dzieci mogły poczuć radość z dzielenia się z innymi i i niesienia dobra.
Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej pięknej akcji❤🤗

Wręczenie Dyplomów i nagród za udział w konkursie "Moja ulubiona postać z bajki"

Amelka, Zuzia i Franio z grupy „Motylki” otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursie organizowanym przez nasze przedszkole „Moja ulubiona postać z bajki”.
Małym artystom gratulujemy talentu oraz wygranej

Dzień Pluszowego Misia🐻 w "Motylkach"

Przytuli, gdy smutne serduszko
I bajkę opowie na uszko.
Za nóżkę wlec się pozwoli
Posiedzi tuż obok do woli.
Na półce cierpliwie poczeka
Na tego małego człowieka.
Do łóżka wskoczy przypadkiem,
Łzy otrze swą łapką ukradkiem.
Oswoi straszki i lęki
I nie poskąpi swej ręki.
Był zawsze, jest i dziś
I będzie… Pluszowy Miś.

Ogólnopolski Projekt "Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy"

Przy okazji realizacji kolejnego zadania z projektu „Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy”, „Motylki” obejrzały teatrzyk na podstawie opowiadania H. Łochockiej „O zziębniętym Elemelku pustym brzuszku i rondelku” a następnie same postanowiły zadbać o naszych małych skrzydlatych przyjaciół🐦🐦🐦, tworząc dla nich „stołówkę”

Zajęcia sportowe w klubie "Taurus"💪🙂

Każdy rodzic chce, by jego dziecko było zdrowe i wysportowane. Do świata zdrowych nawyków może wprowadzić je w bardzo prosty sposób – uczestnicząc w zajęciach sportowych od najmłodszych lat. Treningi to świetna forma spędzania czasu wolnego, a bardzo możliwe, że i wstęp do poważniejszej przygody ze sportem.
Dzięki uprzejmości pracowników klubu „Taurus” nasze „Motylki” miały okazję uczestniczyć w zajęciach sportowych.
Dzieci świetnie się bawiły i z ochotą podejmowały proponowane zabawy. Dostały tam ogroooomną dawkę ruchu🏃‍♀️🏃‍♂️🤸‍♂️🤸‍♀️, która nie tylko pozwoliła spożytkować wielkie pokłady posiadanej energii, ale przede wszystkim przyniosła duuuużo radości że wspólnej zabawy🙂👍.
Kto wie, może w przyszłości ktoś z naszych przedszkolaków zostanie wielką gwiazdą stadionów piłkarskich, basenów olimpijskich czy kortów Wimbledonu? ⛹️‍♂️🏊‍♀️🚴‍♀️🚣‍♂️🥇🏆.
Nawyk uprawiania sportu warto wykształcać w dziecku już od najmłodszych lat. Sport uczy zasad fair play, dyscypliny, radzenia sobie z emocjami jakie niosą ze sobą pierwsze sukcesy i porażki, a w przypadku gier zespołowych współpracy w grupie. Cechy te mają później przełożenie na inne sfery jego życia.
Serdecznie dziękujemy mamie Dawidka za umożliwienie nam udziału w super zajęciach💐👏🙂

Lekarz w roli nauczyciela w grupie "Motylków"

W ramach akcji „Poznajemy zawody Rodziców” w naszej grupie gościliśmy mamę Jadzi – lekarza okulistę
Celem spotkania było zachęcenie dzieci do dbania o własne zdrowe a w szczególności wzrok i prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez promowanie zasad właściwego odżywiania, regularnego ruchu (także na świeżym powietrzu, zachowania zasad higieny rąk. Pani doktor zwróciła uwagę dzieci na związek między chorobą a leczeniem i koniecznością przyjmowania lekarstw, a w przypadku oczu – wpuszczania kropelek. Dzieci miały niepowtarzalną okazję do obejrzenia narzędzi lekarskich niezbędnych podczas badania pacjenta: stetoskopu, wziernika, mogły obejrzeć model oka, założyć specjalne okulary do badania wzroku oraz przymierzyć fartuch lekarski i poczuć się jak prawdziwi lekarze.
Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, z zainteresowaniem słuchały wypowiedzi o pracy lekarza. Dzieliły się doświadczeniami odnośnie chorób, które przebyły oraz mówiły o dolegliwościach swoich bliskich. Dowiedziały się, w jakim celu wypisuje się receptę, mogły także obejrzeć pieczątkę lekarską. Usłyszały, że nie mogą brać leków samodzielnie lecz jedynie te podane im przez bliskich.
Na koniec Pani doktor sprawdziła wszystkim „Motylkom” wzrok oraz badała chętne dzieci: sprawdzała gardła, słuchała bicia ich serduszka przez słuchawki lekarskie przełamując w ten sposób strach przed wizytą u lekarza.
Pani Olga pochwaliła dzieci za to, jak uważnie słuchały i jak wiele już wiedzą na temat związany ze zdrowiem. W nagrodę za uwagę i aktywność wręczyła wszystkim kolorowe naklejki Dzielnego Pacjenta. Od nas w podziękowaniu za wizytę P. doktor otrzymała dyplom i serdeczne podziękowania.
Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze.
Bardzo dziękujemy mamie Jadzi za wspaniale przygotowane zajęcia oraz cierpliwość i serdeczność👏💐😊
Przy okazji spotkania z lekarzem zrealizowaliśmy kolejne zadanie z projektu „Z Kicią Kocią maluchy zamieniają się w zuchy” – „Kicia Kocia jest chora”😇

"Jestem małym Polakiem i kocham swą Ojczyznę"

W tygodniu poprzedzającym Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości tematyka zajęć w grupie „Motylków” koncentrowała się wokół Ojczyzny. Utrwalaliśmy wygląd flagi Polski, poznawaliśmy symbole narodowe oraz legendy związane z naszym krajem. Dowiedzieliśmy się dlaczego świętujemy dzień 11 listopada.
„Motylki” miały też okazję rozwijać sprawność manualną oraz doskonalić umiejętność wycinania podczas pracy plastycznej „Jestem małym Polakiem i kocham swą Ojczyznę”

Międzynarodowy Dzień postaci z Bajek

Święto to niesie za sobą nie tylko chęć docenienia bajek i ich twórców, ale i wartości edukacyjne. To dobra okazja, by zachęcić najmłodszych do czytania bajek, które rozwijają wyobraźnię, pamięć, pomagają zdobywać wiedzę na różne tematy, wzbogacają słownictwo oraz uczą właściwych zachowań.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek pomaga wzmacniać więzi rodzinne.
„Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek”.
Albert Einstein

Wizyta w Bibliotece Pedagogicznej im. H. Radlińskiej
 
25 pazdziernika „Motylki” miały okazję uczestniczyć w lekcji pt. „Kolorowa jesień”🍁🍂🍄, która odbyła się w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach.
Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z charakterystycznymi cechami jesieni i jej darami z różnych środowisk (sadu, parku, ogrodu, lasu). Dzieci opowiadały, o tym co dzieje się jesienią w lesie, w polu oraz jak zmienia się otaczający je świat. Wysłuchały kilku wierszy znanych autorów o tematyce jesiennej, odgadywały jesienne zagadki, poznawały zmysłami dary jesieni: liście, grzyby, kasztany, żołędzie. „Motylki” spakowany też piękny kosz dla Pani Jesieni😇.
Przy okazji dzisiejszej wycieczki
zrealizowaliśmy kolejne zadanie z projektu „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy” – „Kicia Kocia w bibliotece”🙂📒
"Żyjmy zdrowo na sportowo"
 
„Żyjmy zdrowo na sportowo” tę zasadę „Motylki” znają już od dawna, ale dziś miały okazję uczestniczyć w zajęciach ruchowych prowadzonych przez profesjonalistów.
Dzięki uprzejmości Rodziców Malwinki przedszkolaki odwiedziły salę sportową WLKS na ul. Kazimierzowskiej. Dostały tam ogroooomną dawkę ruchu🏃‍♀️🏃‍♂️🤸‍♂️🤸‍♀️, która nie tylko pozwoliła spożytkować wielkie pokłady posiadanej energii, ale przede wszystkim przyniosła duuuużo radości że wspólnej zabawy🙂👍.
Zajęcia odbyły się w formie gimnastyki oraz zabaw z elementami rywalizacji i mocowania. Dzieci poznały też podstawy akrobatyki oraz miały możliwość wykorzystania poznanych umiejętności w praktyce.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom Malwinki za wspaniałe zajęcia 👏🙂
Zajęcia "Witaminki zamknięte w słoikach"
 
Tematem przewodnim było jabłko. Poznaliśmy jego budowę, kolor, kształt, smak i zapach🍎🍏😊
Ogólnopolski projekt edukacyjny "Zabawy podwórkowe"

 

„Motylki” poznały dziś dwie zabawy: „Kolory” i „Klasy”

 

Dzień Chłopaka
 
W tym dniu szczególnym – września trzydziestego,
Witamy serdecznie chłopaka każdego.
Dzisiaj święto Wasze, dzień prezentów, życzeń,
Innych przyjemności już nawet nie zliczę!
Dziś w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi kucharze uczestnicząc w zajęciach kulinarnych. 

 

Ogólnopolski projekt edukacyjny "Wróbelka Elemelka poznajemy, z nim przygody dzielić chcemy"

 

 

Powitanie jesieni

 

 

Dzień Przedszkolaka