Grupa 6-latki „Biedronki”

 

 

Gucio w grupie Biedronki

„ Uczucia Gucia” w grupie Biedronki

W miesiącu lutym w grupie Biedronki przeprowadzony cykliczne zajęcia z bohaterem książki Aurelie  Chien Chow Chine pt„ Uczucia Gucia”. Książki pochodzą z przedszkolnej biblioteki i zostały sfinansowane z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025.

„ Uczucia Gucia” to seria wydawnictwa Debit, ucząca nazywania emocji i panowania nad nimi. W każdej książeczce opisano jedno uczucie. Na końcu historyjki znajdują się proste ćwiczenia, które pomogą dziecku wyciszyć się i zapanować nad emocjami.

Nauczycielki przeczytały dzieciom takie pozycje jak „ Uczucia Gucia. Gucio się złości”, „ Uczucia Gucia . Gucio się boi”, „ Uczucia Gucia . Gucio nie może zasnąć”, „ Uczucia Gucia. Gucio czuje się winny”, „ Uczucia Gucia. Gucio nie może się skupić”, „ Uczucia Gucia . Gucio nie może zasnąć”, „ Uczucia Gucia. Gucio się obraża”, „ Uczucia Gucia. Gucio zazdrości”, „ Uczucia Gucia. Gucio się wstydzi”.

Przeczytane książeczki bardzo się dzieciom podobały.

Biedronki w bibliotece pedagogicznej

Dnia 26 stycznia  grupa Biedronki gościła w bibliotece pedagogicznej w Siedlcach. Przedszkolaki zwiedzały bibliotekę , oglądały jej zbiory, oraz poznały zasady wypożyczania książek. Wysłuchały również bajkę o Królowej Śniegu, wystawioną za pomocą teatrzyku kamitshibasi .Odpowiadały na pytania  dotyczące jej treści. Na koniec odbyły się warsztaty plastyczne, gdzie dzieci malowały ulubiony fragment bajki.

Specjaliści dzieciom

 W miesiącu grudniu cyklicznie w grupie Biedronek Specjaliści czytali dzieciom bajki, oraz  wybrane pozycje zakupione z w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

     Pani Klaudia –psycholog dziecięcy zapoznała dzieci z takimi legendami jak:” Legenda o Lechu, Czechu i Rusie, „ Legenda o Piaście , oraz „ Legenda o kwiacie paproci”. Pani Agata –specjalista Terapii Sensorycznej czytała dzieciom „ Bajki rozśmieszaj ki” T. Michałowskiej, a pani Daria- logopeda dziecięcy czytała 6 latkom książkę pt” Kap, cap, chlap i inne wierszyki ćwiczące języki A. Frączek

Pani Agnieszka- nauczyciel języka angielskiego czytała książkę A. Piotrowskiej pt „ Ciocia Jadzia na wsi”, natomiast pani Małgosia  również książkę A. Piotrowskiej „ Ciocia Jadzia w PRL-u”,

 

Odczytujemy godziny na zegarze

rbt

Czytamy sylaby i proste zdania

rbt

Bawimy się alfabetem Montessori

rbt

rbt

Poznajemy znak większości i mniejszości

Bawimy się dywanem interaktywnym

Przedstawienie świąteczne w grupie Biedronki

Mikołajki

Robimy ozdoby świąteczne

Zajęcia sportowe w klubie Taurus

W pażdzierniku grupa Biedronek wzięła udział w zajęciach sportowych w klubie Taurus. Dzieci ćwiczyły dużą i małą motorykę , koordynację wzrokowo-ruchową , a także zręczność i spryt.

Obchody Święta Niepodległości

10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji 103 lecia Odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Tradycyjnie o godzinie 11.11 przedszkolaki odśpiewały  cztery zwrotki hymnu państwowego. Była również  recytacja wierszy i piosenek o charakterze patriotycznym

Aktualności