Nasza placówka o sobie
Instytucja utrzymująca przedszkole

Miasto Siedlce jest jednostką samorządu terytorialnego odpowiedzialną za prowadzenie, utrzymanie i funkcjonowanie przedszkola. Do zadań organu prowadzącego przedszkole należy w szczególności  zapewnienie warunków działania przedszkola, w tym bezpiecznych, higienicznych warunków wychowania i opieki nad dziećmi oraz wyposażenie przedszkola w sprzęt i pomoce dydaktyczne, które są niezbędne do realizacji zadań oświatowych.

Położenie

Miejskie  Przedszkole  Nr 21 położone jest na obrzeżu miasta w jego południowej części. Usytuowanie jest bardzo korzystne  z dala od centrum, w miejscu zacisznym. Wokół przedszkola rozciąga się przestronny, ogrodzony teren z dużą ilością zieleni przeznaczony do zabaw ruchowych, swobodnych  i prowadzenia obserwacji przyrodniczych. Budynek przedszkola i otoczenie przyciąga uwagę estetycznym wyglądem. W roku 2010 odbył się kapitalny remont wewnątrz i zewnątrz przedszkola.

Pomieszczenia

Przedszkole dysponuje:

  • pięcioma przestronnymi salami do zabaw i zajęc dzieci,
  • gabinetem terapii sensorycznej i rehabilitacji bogato wyposażonym w specjalistyczny sprzęt i pomoce do ćwiczeń,
  • suchym basenem z piłeczkami,
  • gabinetami do pracy indywidualnej: psychologicznym, pedagogicznym i logopedycznym -wyposażonym w komputer ze specjalistycznym oprogramowaniem,
  • biblioteką z literaturą dla dzieci i  zainteresowanych rodziców i pedagogów,
  • pokój metodyczny z różnymi pomocami i środkami dydaktycznymi.

Dużą wagę przywiązujemy do estetycznego wystroju wnętrza pomieszczeń oraz otoczenia przedszkola. Sale zajęć są przestronne, widne, doskonale wyposażone we wszystkie potrzebne pomoce dydaktyczne, tablice interaktywne, zabawki, kąciki zabaw, meble dostosowane do wieku dzieci. Specjaliści pracujący z dziećmi z niepełnosprawnością mają do dyspozycji laptop z dotykowym ekranem i specjalistyczne oprogramowanie. Przedszkolna kuchnia przygotowuje smaczne, urozmaicone, zdrowe posiłki.

Miejskie Przedszkole Nr 21
z oddziałami integracyjnymi
ul. Żwirowa 20, 08-110 Siedlce,
woj. mazowieckie

e-mail: mp21@mp21.siedlce.pl
Sekretariat: 25 794 34 22
Dyrektor: 25 794 34 21